Biografi

[lightbox_gallery][lightbox_img_first width=”662″ src=”http://www.denizozdesurmeli.com/wp-content/uploads/2013/01/bio-foto-2.jpg” title=”” rel=”lightbox1″][lightbox_img src=”http://sleekdesign.pl/purity_wp/wp-content/uploads/2011/10/1w.jpg” title=”title” rel=”lightbox1″][/lightbox_gallery] [h1]DENİZ ÖZDE SÜRMELİ KİMDİR?[/h1] [dropcap_1]A[/dropcap_1]nkara doğumlu olan Deniz Özde Sürmeli, dört kişilik bir ailenin küçük kızıdır. Çocuk yaşlarda kendi hazırladığı skeç ve gösterileri, ailesine oynayarak başlayan tiyatro heyecanı, ortaokul yıllarında reklam yüzü seçilmesiyle daha da artmıştır.Lisede ki tiyatro hocasının “Çok yeteneli ve güzelsin şans senden yana olacaktır” sözü, hayatının dönüm noktasıdır.

Farklı alanlarda meslek sahibi aile bireyleri avukat olması yönünde telkinde bulunsa da, O’nun dediğim dedik hali, hayalperest dünyası, tiyatro heyecanı ve tiyatro hocasının sözü oyuncu olmaya karar vermesine yetmiştir. Bu kararı onu İstanbul’a taşımıştır, genç bir kızken çalışmaya baslamış dizi ve filmlerde rol almıştır. İlk olarak MSM Actor Studio’da tiyatro eğitimi almış, sonra İstanbul Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. O artık çocukluk hayallerinin gerçeğe dönüştüğü, dizi ve filmlerde rol alan bir  oyuncudur.

Hollywood aşkı NY’da workshoplara katılmasıyla başlamıştır. Her fırsatta Amerika ve Avrupa’da yaşayarak katıldığı sanat aktiviteleriyle kendisine vizyon katmaya devam etmektedir.
Sadece oyunculuk yeteneğiyle değil, dikkat çeken güzelliği ile modellik ve güzellik yarışmalarında boy göstermiş, 2012 Best Model yarışmasında Best Physics (Fizik) seçilerek dereceye girmiştir. 2013 yılında Best Model seçilmis ve Miss Tourism Queen Asia,ülkeler arası yarışmada Miss Turkey kızı olarak ülkesini temsil etmiş ve aldığı ödüllerle başarısını tekrar göstermiştir.Aynı zamanda İstanbul ve Avrupa’da yaptığı çalışmalarla ünlü markaların yüzüdür ve aranan isimdir. [pull_quote_right]2012 Best Model yarışmasında Best Physics (Fizik) seçilerek dereceye girmiştir.2013 Best Model yarismasinda First Runner Up ve Friendship ödüllerini alarak Best Model seçilmistir.Aynı zamanda İstanbul ve Avrupa’da yaptığı çalışmalarla ünlü markaların yüzü olmustur.[/pull_quote_right]

Spor hayatının önemli bir parçasıdır, iyi bir voleybol oyuncusu olmanın yanı sıra eskrim ve aikido ile de ilgilenip, farklı ülkelerde yapılan seminerlere katılmıştır.
Dünyanın herhangi bir yerinde bir anda karşılaşabileceğiniz, Deniz Özde’nin hobileri, fotoğraf çekmek, okumak, spor yapmak ve Dünyayı dolaşmaktır. Farklı kültür ve hayatları gözlemlemenin, oyunculuğuna çok şey katacağını düşünmektedir. Sinema onun için çok önemlidir. Oynadığı bir filmin Cannes’da ödül alması en büyük hayalleri arasindadir.